Home         O nás         E-SHOP         Drogerie         Parfumerie         Papírnictví         Barvy laky
Spina.cz na Facebooku

Barvy, laky

Vítejte v zavedené prodejně s nátěrovými hmotami!

V našem Příbramském obchodu „Prodejna barev“, naleznete velký výběr nátěrových hmot na dřevo, kov i jiné podklady. Nabízíme malířské barvy, fasádní nátěry, průmyslové polyuretanové a epoxidové, alkyduretanové systémy , k dostání je rovněž nejrůznější ředidla, lepidla, pomůcky pro řemeslníky, štětce válečky a široký chemický sortiment.
Od 1.03.2011 jsme součástí prodejní sítě „Prodejna barev“.
Vlastníme tónovací systém Primalex a Tikkurila jak pro dekorativní tak i průmyslové barvy. Samozřejmostí je u nás spektrofotometr, kterým dokážeme namíchat jakýkoli odstín z přineseného vzorku, nebo např. ofocení fasády přímo na Vašem domě.
V našem sortimentu naleznete např. výrobky: Luxol, Dulux, Balakryl, Eternal, Universál, Motip, Soudal, Henkel, Hostagrund – Hammerite, Primalex, Remal..
Tónované barvy Primalex: Procolor, a Tikkurila: Miranol, Empire, Unica, Optiva, Finngard, Temalac, Temadur atd.
Těšíme se na Vaši návštěvu u nás v prodejně Barvy-laky, Pražská 32, Příbram.

Úvodní stránka
O nás
Kontakty
Přejít do e-shopu
Novinky
Slevy, akce
Obchodní podmínky
Registrace
Drogerie Příbram
Drogerie Dobříš
Parfumerie Příbram
Parfumerie Dobříš
Prodejna
Sortiment
Tónovací studio
  Prodejna
Barvy Laky - Prodejna
  Sortiment
Barvy Laky - Sortiment
  Tónovací studio
Barvy Laky - Tónovací studio
  Význam barev
Barvy Laky - Význam barev
  Základy míchání barev
Barvy Laky - Základy míchání barev
  Poradna
Barvy Laky - Poradna
  Kontakt
Barvy Laky - Kontakt

Barvy Laky - poradna

Barvy Laky - poradna - Dotaz č. 28

< Zpět na otázky

02.06. 2011 22:47

Jaký štětec a váleček použít při práci ?

Ve chvíli, kdy si vybíráme štětec, musíme též věnovat pozornost typů vlasu, k jakému typu práce jej budeme užívat a typ použitého nátěru. Existují dva typy vlasů: syntetické a přírodní. Syntetické vlasy jsou velmi odolné a vydrží až 5krát déle než vlasy přírodní. Protože nepohlcují velké množství vody a neplní se vzduchem, nezanechávají stopy po štětci na nátěru. Jejich struktura nabízí hladký výsledek se všemi nátěry na bázi vody. Přírodní vlasy mají strukturu, která pohlcuje a zadržuje nátěr ve štětci. Navíc rozštěpené konce štětců z přírodních vlasů nabízejí hladký výsledek při použití tradičních barev na bázi ředidla. Naopak se nehodí pro nátěry na bázi vody, jako jsou akrylové nátěry. Existuje celá škála různě velikých štětců. Držte se zlatého pravidla – čím větší je plocha, tím větší by měl být štětec. Pro větší plochy je lepší štětec o 2 až 3 palcích, zatímco štětec o rozměru 1 až 2 palce se více hodí pro natírání dveří, podlahových lišt a futer.
Válečky jsou ideální pro malování velkých povrchů, především stropů. Práce s nimi je rychlá a snadná. Existují různé typy válečků vhodných pro rozličné druhy práce : pěnové, mohérové nebo z ovčí kůže, s krátkými, středními nebo dlouhými vlasy. Výběr válečku závisí skutečně na typu použitého nátěru. Krátká mohérová vlákna jsou vhodnější pro hedvábné nátěry stěn. Ovčí vlasy střední délky jsou ideálním řešením pro matné nátěry. Pěnové válečky nedoporučujeme pro klasické nátěry na stěny, protože jejich pórovitá struktura vytváří vzduchové bublinky na filmu nátěru. To při usychání tvoří krátery a vytváří dojem pomerančové kůry

  Vzorník RALVzorník RAL   Vzorník NCSVzorník NCS
Barvy Laky - Parkování
Barvy Laky - Měření odstínu
Barvy Laky - Zákaznická karta

Home   O nás   E-shop   Drogerie   Parfumerie   Papírnictví   Barvy-laky   Ke stažení  

spina.cz