Home         O nás         E-SHOP         Drogerie         Parfumerie         Papírnictví         Barvy laky
Spina.cz na Facebooku

Barvy, laky

Vítejte v zavedené prodejně s nátěrovými hmotami!

V našem Příbramském obchodu „Prodejna barev“, naleznete velký výběr nátěrových hmot na dřevo, kov i jiné podklady. Nabízíme malířské barvy, fasádní nátěry, průmyslové polyuretanové a epoxidové, alkyduretanové systémy , k dostání je rovněž nejrůznější ředidla, lepidla, pomůcky pro řemeslníky, štětce válečky a široký chemický sortiment.
Od 1.03.2011 jsme součástí prodejní sítě „Prodejna barev“.
Vlastníme tónovací systém Primalex a Tikkurila jak pro dekorativní tak i průmyslové barvy. Samozřejmostí je u nás spektrofotometr, kterým dokážeme namíchat jakýkoli odstín z přineseného vzorku, nebo např. ofocení fasády přímo na Vašem domě.
V našem sortimentu naleznete např. výrobky: Luxol, Dulux, Balakryl, Eternal, Universál, Motip, Soudal, Henkel, Hostagrund – Hammerite, Primalex, Remal..
Tónované barvy Primalex: Procolor, a Tikkurila: Miranol, Empire, Unica, Optiva, Finngard, Temalac, Temadur atd.
Těšíme se na Vaši návštěvu u nás v prodejně Barvy-laky, Pražská 32, Příbram.

Úvodní stránka
O nás
Kontakty
Přejít do e-shopu
Novinky
Slevy, akce
Obchodní podmínky
Registrace
Drogerie Příbram
Drogerie Dobříš
Parfumerie Příbram
Parfumerie Dobříš
Prodejna
Sortiment
Tónovací studio
  Prodejna
Barvy Laky - Prodejna
  Sortiment
Barvy Laky - Sortiment
  Tónovací studio
Barvy Laky - Tónovací studio
  Význam barev
Barvy Laky - Význam barev
  Základy míchání barev
Barvy Laky - Základy míchání barev
  Poradna
Barvy Laky - Poradna
  Kontakt
Barvy Laky - Kontakt

Barvy Laky - poradna

Barvy Laky - poradna - Dotaz č. 61

< Zpět na otázky

09.03. 2013 22:46

Dobrý den, chci se zeptat na to, jaké akrylové barvy jsou co se týče kvality ztráty sytosti barev časem - jejich vyblednutím - nejtrvanlivější. Je v tomto směru nějaké vodítko na výrobcích a jaké? A jak si stojí malířské akrylové barvy do interiérů v porovnání s malířskými uměleckými akrylovými barvami na obrazy? Děkuji Vám za odpověď. J.Lípa Praha

Dobrý den,

níže uvedené barvy od firmy PRIMALEX a TIKKURILA mají dobrou světlostálost, ale záleží na vybraném odstínu jelikož je to v interiéru mají syté odstíny lepší světlostálost než syté fasádní barvy v exteriéru.
U některých velmi sytých odstínů nemusí vždy stačit pro dokonalý výsledek 2 vrstvy jelikož velmi syté odstíny jsou zařazeni ve skupině barev se sníženou krycí schopností a proto je důležité dodržet pracovní postup výrobce. (např.důležitá je penetrace podkladu nebo i probarvení penetrace což zlepšuje finální krycí schopnost barvy)
na prodejně tónujme produkty od značky PRIMALEX a TIKKURILA

interiér:
PRIMALEX INSPIRO BÁZE - Jedná se o speciální nátěrovou hmotu určenou k obarvení na pastelové, střední a syté odstíny v kolorovacích automatech. Vyniká výbornou kryvostí, je vysoce otěruvzdorný (min. 2.000 cyklů dle DIN 53 778, díl 2) a neuzavírá průchod vodním parám.Obývací i komerční prostory, reprezentativní prostory, kanceláře, dětské pokoje, pracovny, jednací místnosti, prodejní prostory, školy

PRIMALEX FORTISSIMO BÁZE -je určená k obarvování na pastelové, střední a syté odstíny. M vyniká výbornou kryvostí a vysokou otěruvzdorností. Má dobrou kryvost, je odolný proti mytí a drhnutí dle normy DIN 53 778, díl 2 (10.000 cyklů) a neuzavírá průchod vodním parám. Obývací prostory, koupelny, kuchyně, dětské pokoje, školy, nemocnice, prodejní prostory, kanceláře, komerční prostory, hotely

OPTIVA SUPER MATT [3] - vodou ředitelná barva na stěny a stropy obytných, kancelářských a veřejných budov. Vytváří nádherný, omyvatelný matný povrch. Je také doporučena alergologickými společnostmi.
OPTIVA SEMI MATT [20] je vynikající vodou ředitelná barva na stěny a stropy obytných, kancelářských a veřejných budov. Vytváří nádherný, omyvatelný polomatný povrch.speciálně navržena tak, aby odolávala častému omývání, na plochy vystavené vysoké vlhkosti a odolávala vůči oděru. Doporučuje se na nátěry stěn a stropů v kuchyních a koupelnách, prádelnách, chodbách a schodištích.

Ohledně písmomalířských, uměleckých barev Vám neporadíme, neb tento sortiment neprodáváme.

S pozdravem Barvy-LAky..

  Vzorník RALVzorník RAL   Vzorník NCSVzorník NCS
Barvy Laky - Parkování
Barvy Laky - Měření odstínu
Barvy Laky - Zákaznická karta

Home   O nás   E-shop   Drogerie   Parfumerie   Papírnictví   Barvy-laky   Ke stažení  

spina.cz